pkk
19 بهمن 1401 - 14:42

آغاز بررسی پرونده زندانیان ‌مشمول عفو رهبری در کرمانشاه

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از آغاز بررسی پرونده زندانیان زندان های کرمانشاه که مشمول عفو رهبری شده اند برای آزادسازی آنها خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به اعلام عفو گسترده زندانیان از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و موافقت مقام معظم رهبری در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد رجبیه، تعداد زیادی از زندانیان شامل عفو عمومی شدند. 

وی با بیان اینکه عفو پدرانه مقام معظم رهبری شادی گسترده ای را در بین زندانیان به همراه داشته، افزود: در این راستا بررسی پرونده زندانیانی را که مشمول عفو رهبری شده‌اند، در کرمانشاه آغاز کرده‌ایم. 

دادستان کرمانشاه تأکید کرد: باتوجه به اینکه عفو رهبری شامل بخشی از زندانیان اغتشاشات اخیر هم خواهد شد، بنابراین پرونده زندانیانی که در این اغتشاشات براثر تبلیغات سوء شبکه‌های معاند و دشمنان انقلاب اسلامی حضور پیدا کرده بودند و اکنون متنبه شده اند نیز بسته خواهد شد. 

وی با بیان اینکه پس از انجام بررسی‌ها آمار دقیق زندانیانی که در استان مشمول عفو رهبری شده اند، اعلام خواهد شد، گفت: در این راستا یک کارگروه متشکل از تعدادی از قضات استان تشکیل شده است و هم اکنون در زندان ها مشغول بررسی پرونده زندانیان هستند. 

کرمی عنوان کرد: دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه آمادگی دارد تا به محض مشخص شدن زندانیانی که مشمول عفو شده اند آنها را آزاد کند تا به آغوش گرم خانواده بازگردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1027775