pkk
20 بهمن 1401 - 00:58

افتتاح و کلنگ‌زنی ۹۲ پروژه با اعتبار ۶۸۷۰ میلیارد ریال در اسلامشهر

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: ۹۲ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۶۸۷۰ میلیارد ریال بمناسبت دهه فجر در شهرستان اسلامشهر افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسلامشهر، حسین حبیبی فرماندار شهرستان اسلامشهر در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان اسلامشهر در گفتگویی با خبرنگاران اظهار کرد:بمناسبت بزگداشت یوم الله ۲۲ بهمن و دهه فجر انقلاب اسلامی تعداد ۹۲ پروژه‌ عمرانی، اقتصادی و با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال و با اشتغالزایی برای ۹۷۳ نفر در سطح شهرستان اسلامشهر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: در هفته گذشته نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان اسلامشهر ۵ مدرسه جدید با ۵۱ کلاس درس افتتاح و خشت‌گذاری و احداث ۳ باب مدرسه دیگر نیز دستور کار قرار گرفت.

فرماندار اسلامشهر با اشاره به بازدید از ایستگاه مترو میدان نماز تأکید کرد: احداث متروی جنوب غرب استان تهران مایه مباهات ما است و در حال حاضر دوره عمرانی خوبی را در شهرستان شاهد هستیم، همه ارکان حاکمیت و شهرستان پای کار آمده‌اند تا اتفاقات خوبی برای مردم رقم بخورد.

حبیبی گفت: همت و پشتکار همه مسؤولان و پیگیری‌های مهدی شریفیان، نماینده مردم اسلامشهر در مجلس و اقدامات میدانی شهردار اسلامشهر، موجب شده تا سرعت مترو متوقف نشود، با تأمین اعتبارات و منابع مالی گره‌های پیش رو باز شده و عملیات عمرانی احداث مترو با سرعت مناسب رو به جلو در حال حرکت است.

وی با اشاره به دیگر پروژه‌های در حال احداث در اسلامشهر تصریح کرد: اسلامشهر بر سر راه و محل عبور مردم ۲ شهرستان رباط کریم و بهارستان است که در کنار توفیق حضور مردم این شهرستان‌ها در اسلامشهر، فشار بار ترافیکی محور آیت اله سعیدی و همجواری با اتوبان تهران-ساوه آسیب‌هایی برای این شهرستان داشته که احداث کمربندی شمالی منجر به کاهش بار ترافیکی مسیر و سهولت در تردد مردم می شود.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه فاز نخست کمربندی شمالی اسلامشهر در روزهای آتی افتتاح و به زیر بار ترافیک می‌رود، ادامه داد: همه این پروژه‌ها دستاوردهای انقلاب اسلامی است که پس از ۴۴ سال افتخار و ایستادگی شاهد پیشرفت  شهرستان اسلامشهر هستیم، باید قدردان باشیم و به روح ملکوتی امام راحل درود بفرستیم که ما را از یوق طاغوت نجات داد، قطعا قدردانی ما مسؤولان از امام و شهدا و مردم عزیزمان با خدمت صادقانه و کار و تلاش مضاعف میسر می‌شود.

حبیبی خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که در اسلامشهر مجموعه شهرداری و شورای شهر با روحیه جهادی و خدمت صادقانه در فضای همدلی و هم‌افزایی و به‌دور از حاشیه و تنش‌زایی در پی رفع مشکلات مردم اسلامشهر و رشد و پیشرفته شهر هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در هفتمین روز از دهه فجر فرماندار شهرستان اسلامشهر با همراهی معاونان فرماندار و بخشداران و جمعی از مسؤولان ادارات شهرستان، مجموعه ورزشگاه شهدای بهرام آباد را افتتاح کرد، همچنین گلنگ احداث مرکز خدمات سلامت جامع روستای بهرام‌آباد به زمین زده شد و یک مرکز بازآفرینی و کمپ ترک اعتیاد با ظرفیت پذیرش ۲۰۰ بیمار افتتاح شد و از روند احداث ساختمان شهرداری احمدآبادمستوفی و اصلاح هندسی میدان الغدیر و مراحل احداث ایستگاه میدان نماز مترو بازدید شد.

پایام پیام/۶۷۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028738